9.-12.nedēļa (2018)

47 Soul albums “Balfron Promise”

Londonā bāzētā palestīniešu un jordāniešu mākslinieku projekta 47 Soul elektroniskās mūzikas, hiphopa un austrumniecisku skaņu sakausējums ataino pasauli spoguļattēlā, kurā redzams apdullis klausītājs dejojam nebeidzamos deju ritmos. Un vienīgais, kas klausītāju notur pie saprāta, ir viegli uztverams, mierīgi izdziedāts sociokritisks vēstījums par to, kur esam un kurp virzāmies.

Anna von Hausswolff albums “Dead Magic”

Jau iepriekšējos zviedru izpildītājas Annas von Hausvolfas ierakstus raksturo arhitektonisks vēriens, ko caurauž tumsas un izmisuma klātbūtne. Tā visa ir arī albumā “Dead Magic”, tomēr šoreiz Hausvolfas mūzikā iezagušās arī ekspresīvos toņos gleznotas dabas ainas, kurās laiku pa laikam uzplaiksnī gaisma.

 

Grupa Sigma albums “Mitoloģijas”

Reti kad popmūzikā izmantotais teksts ir jēdzīgs un gribas veltīt laiku tā saklausīšanai, saprašanai un atšķetināšanai. Tomēr Grupa Sigma ir izņēmums. Albums “Mitoloģijas”, kurā mūsdienu Latvijas dzejnieku teksti savienojumā ar Sigmas konkrētu žanru rāmjos grūti iekļaujamo skanējumu, izstāsta dramaturģiski jaudīgu stāstu, kas pa aizaugušām takām izved klausītāju no histērijas, iesēdina laivā un aizslidina kur nu kuru.

 

Tortusa & Inge Weatherhead Breistein albums “Mind Vessel”

Norvēģijas mūziķu – ambientās mūzikas komponista Tortusa (Džons Dereks Bišops) un džeza saksofonistes Inges Breisteinas – ieraksts ir skaists un rāms laikmetīgu skaņdarbu apkopojums par stāvokli, kurā nekad nekas nenotiek.

 

Young Fathers albums “Cocoa Sugar”

Skotijas trio Young Fathers radītā starpžanru mūzika visprecīzāk atspoguļo šī laika estētiku un tekstos zīmē jēgpilnu mazā cilvēka portretu, stāvokli un izjūtas. Atšķirībā no iepriekšējiem grupas ierakstiem, “Cocoa Sugar” tonis ir mazāk dusmīgs un dzēlīgs, šoreiz ļaujot saprāta balsij izpausties nedaudz rotaļīgāk un pieklusētāk, bet ne samiernieciskāk.

 

Ночные грузчики albums “Ночные грузчики”

Krievijas dueta Ночные грузчики ikdienas bezcerības piepildītie teksti, kurus apņēmuši nomācoši un atsvešināti elektroniskās mūzikas ritmi, aicina klausītāju uz godīgu, mierīgu sarunu par realitāti, kurā visi piedalāmies, tomēr nereti izvēlamies ignorēt.

About raivisspalvens

Raivis Spalvēns. Ikdienā žurnālists. Šeit vācu visu, kas šķiet svarīgs, interesants, noderīgs, (iespējams) paliekošs. Šo to rakstu portālam beehy.pe Skatīt visus raivisspalvens rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: